تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
نرم افزار حسابداری
بلیط ارمنستان
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک
پایه هنگ درام
شهنای
باغ ویلا در شهریار
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
داکرومات
حفاظ شاخ گوزنی

وکیل حرفه ای تهران - نكاتي براي انتخاب وكيل خانواده در تهران s

وکیل حرفه ای تهران - نكاتي براي انتخاب وكيل خانواده در تهران

موضوعات
Category

محبوب ترین مطالب
Most visited Postss

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 47
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 46
» بازديد سال : 46
» بازديد کل : 46
» اعضا :
» مطالب : 15

نكاتي براي انتخاب وكيل خانواده در تهران


تاریخ انتشار پست : 1401/8/21 بازدید : 5


نكاتي براي انتخاب وكيل خانواده در تهران

 

براي يافتن يك وكيل خوب در امور خانوادگي، مي توانيد به كانون وكلاي محل خود مراجعه كنيد و مشخصات وكلاي نزديك خود را از آنها بخواهيد.

با روش هاي فوق مي توانيد ليستي از وكلاي مورد نظر خود را ارائه دهيد. گام بعدي براي اطمينان از انتخاب درست، تعيين وقت مشاوره با وكيل مورد نظر است. بسياري از وكلا اولين جلسه مشاوره را به صورت رايگان برگزار مي كنند و يا هزينه اندكي براي آن مي گيرند. اين مشاوره ها حتي پس از انتخاب وكيل با ساير وكلا نيز قابل ارائه است. وكلا معمولاً دوست ندارند در كار همكار خود دخالت كنند، اما اين حق شماست كه نظرات متفاوتي در مورد پرونده بپرسيد. به اين نظرات توجه داشته باشيد، ممكن است براي شما يا وكيلتان مفيد باشند.

 

پس از اينكه در مورد وكيل مناسب تصميم گرفتيد، بايد در مورد هزينه ها نيز توافق كنيد. البته كانون وكلا براي هر پرونده حق الزحمه خاصي دارد اما همه چيز قابل مذاكره است.

 

اكثر دعاوي خانوادگي در دادگستري با مطالبه مهريه از زوجه شروع مي شود و با طرح دعواي تمكين از زوج ادامه مي يابد.

 

مسائل، ادعاها و پرونده هاي خانوادگي

نامزدي و خسارات ناشي از شكستن نامزدي، ازدواج، سن ازدواج، الزام به ثبت ازدواج دائم، اثبات رابطه زناشويي، كسب اجازه براي ازدواج دختر، ازدواج مجدد همسر.

استرداد مهريه تامين دليل مهريه تامين مطالبه مهريه

مطالبه مهريه، جهيزيه، ممنوعيت خروج، تامين مطالبه و ضبط مال، بدهي و اقساط

نفقه همسر، نفقه فرزند، ترك انفاق، تامين مسكن مستقل، تمكين، عدم ازدواج با زوجه

شرايط مندرج در عقد، شرط نصف مال، اجرت المثل، نحله

عسر و حرج زوجه، گواهي عدم امكان سازش، طلاق توافقي، طلاق رجعي، طلاق رجعي، طلاق طلاق، طلاق متقابل، رجوع

فسخ نكاح, موارد فسخ نكاح, تدليس

حضانت كودك، ملاقات با كودك

اثبات نسب، انكار تولد، اهداي جنين، فرزندخواندگي

جهر، ولايت، نصب ولي، عزل ولي، برداشتن حجر، حكم رشد.

دستور موقت در خصوص دعاوي خانوادگي

مسائل مربوط به فرد گمشده

تغيير جنسيت

جهيزيه وكيل خانواده

مهريه مهريه مالي است كه مرد متعهد مي شود در زمان عقد به همسر خود بپردازد. اين اموال مي تواند به صورت نقد (پول ملي)، سكه و طلا، ساير اموال منقول يا غيرمنقول (اموال، مسكن يا آپارتمان) باشد. اين اموال به عنوان بدهي به عهده زوجين مي باشد. مهريه همزمان با انعقاد عقد در سند رسمي ازدواج (نكاح در لغت عربي عقد نكاح است) ثبت مي شود.

 

يكي از ويژگي هاي اصلي اين سند رسمي معتبر بودن آن است. يعني با درخواست دفتر سند ازدواج براي انجام تعهدات خود از جمله مهريه مثلاً مي توان مال مهريه را از زوجه (آقا) مطالبه كرد و مراجعه به دادگاه براي اين امر لازم نيست.

 

مطالبه مهريه با طرح شكايت به دادگاه عمومي حقوق خانواده امكان پذير است. زن مي تواند با تايپ درخواست خود از طريق خود يا مشاور يا وكيل در ساختاري خاص (همان شكايت) از دادگاه محل سكونت همسرش تقاضاي صدور حكم الزام زوجه به پرداخت مهريه كند.

 

ضمناً مهريه پس از صدور اجرائيه از طريق دفاتر اسناد رسمي قابل وصول مي باشد. متقاضي مهريه مي تواند با صدور اجرائيه از اداره اسناد رسمي و با معرفي آدرس زوج (زن) درخواست دريافت مهريه را به اداره اجراي اسناد رسمي ارائه كند. اما مي تواند وجهي از آقاي مانند حساب بانكي، پلاك ثبتي، سهم يا حتي مطالبه قطعي خود از ديگران براي توقيف و دريافت مهريه معرفي كند.

پاسخ به سوالات متداول وكلاي خانواده در تهران

آيا تحت هر شرايطي مهريه به خانم تعلق مي گيرد؟

مهريه مالي است كه مرد در زمان عقد به همسر خود مي پردازد يا در آينده مكلف به پرداخت آن مي شود. مهريه چيزي است به عنوان غرامت زن و وسيله اي براي تأمين زندگي آينده او. در مورد مهريه، اگر خانم تقاضاي مهريه كند، اثبات اينكه شوهر داراي اموال و دارايي لازم براي پرداخت مهريه است، بر عهده اوست و بر خلاف مرد اينجا، نيازي به اثبات به دادگاه ندارد. قادر به پرداخت مهريه نيست.

 

فسخ نكاح در چه شرايطي اعمال مي شود؟

وقتي در آقا يا خانم خاصيت خاصي شرط شود و بعد از عقد معلوم شود طرف مذكور آن صفت خاص را ندارد طرف ديگر حق فسخ خواهد داشت يا مثلاً بعد از عقد. مشخص شد كه دختر بكارت خود را از دست داده است. مقرر شده است كه شوهر مي تواند نكاح را فسخ كند. بنابراين، همانطور كه شوهران متوجه شدند كه زنان آنها بيماري هايي دارند كه باعث فسخ مي شود به هيچ عنوان نبايد رابطه جنسي داشته باشند و در صورت عدم تمايل به ادامه زندگي بايد دعواي فسخ كنند زيرا بعد از رابطه جنسي با وجود فسخ نكاح تمام مهريه به خانم تعلق مي گيرد. در صورتي كه علت فسخ عنان (يعني ناتواني جنسي مرد در ايجاد رابطه زناشويي با همسر) باشد، بانوان محترم مي توانند در صورت عدم نزديكي، نيمي از مهريه را از همسر خود بگيرند.

 

نحوه اجرا و دريافت مهريه چگونه است؟

در صورت مقرون به صرفه بودن مهريه، زن براي مطالبه اين مهريه بايد ثابت كند كه مرد توانايي مالي براي پرداخت مهريه را دارد و اگر مرد مال يا دارايي نداشته باشد، زوجه غير از اين كه او نمي تواند اين مهريه را از مرد دريافت كند، بايد به شوهرش راي دهد. او نمي تواند هر دو را بگيرد. در مواردي زوج داراي اموالي است كه زوجه به تنهايي قادر به معرفي و تصرف اين اموال نيست، بنابراين زوجه مي تواند وكيل خانواده در تهران انتخاب كند تا وكيل خانواده بتواند مهريه را انجام دهد و چون وكيل خانواده با آن آشنايي دارد. قوانين و ادارات مختلف مي توانند به سرعت اموال آقاي را شناسايي و مصادره كنند.

 

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد